ROZHOVOR S PETROU MAŠÍNOVOU O TOM, CO POD HASHTAGEM #dataorgasm PŘIPRAVUJE PRO PR SUMMIT 2015 petra masinova

#Dataorgasm v názvu Vaší prezentace - to vypadá, že chcete publikum opravdu zvednout ze židle. Proč právě takový hashtag?

Data jsou určitě cenným artiklem a rozhýbala se kolem nich v posledních letech doslova globální mánie. Někdy to může být množství informací zahlcující, na někoho ta kvantita působí až děsivě. Mozek pak už vypíná. Hledají se nejrůznější způsoby, jak s daty chytře pracovat. Zásadním leitmotivem je teď relevance a od "big data" se vše posouvá ke "smart data". Zkrátka je teď velmi žádané dokázat vytahovat z množství informací rychle a precizně to podstatné. A nás baví ta proměna.

Vážně? Mnozí se spíš bojí.

Je to přece svět mnoha možností, otevírají se nové aliance. Média nevnímáme odděleně, ale bereme jako celek - print, televizi, rádio, online, včetně sociálních sítí. Směřujeme k tomu, jak můžete data využít nejen na to, abyste věděli, co se o Vás či jiných píše - ale abyste to relevantní, co z nich vytáhnete, použili pro tvorbu své byznys strategie. To dává velký smysl. Je přece hlavní věc klientovi pomoct. Na monitoringu a analýze pak můžete postavit další kroky Vašeho podnikání.

Co jsou ty další kroky?

Ve světě logicky u firem našeho typu nastávají situace, že klient poptává další služby. Ať už je to PR, strategie pro sociální sítě, konzultace. Je to trend, který je pochopitelný.

Zmínila jste nové aliance? Co tím konkrétně myslíte?

To si necháme na samotný PR summit. Newton má otevřenou mysl. A máme rádi spolupráci, která dává základ novým architekturám. Ale více odkryjeme 21.října na Žofíně.

Jste zde: PR SUMMIT >> Program >> Rozhovor s Petrou Mašínovou

KDYBY NĚCO, JSME TU PRO VÁS: Blue Events, Hlubočepská 38c, 152 00 Praha 5, Česká republika | email: info@BlueEvents.eu
Infolinka pro účastníky: +420 222 749 841 | Infolinka pro zájemce o propagaci: +420 737 216 978